cph pix
27.09—10.10 2018
KontaktBranchePresseEnglishbuster filmfestival
2
kontakt
os
Har du spørgsmål til festivalen, ris eller ros, er du altid velkommen til at kontakte os.

Generelle henvendelser

For generelle henvendelser kan du sende en mail til os på info@cphpix.dk eller give os et kald på 33454749

Skoleprogram

Har du spørgsmål til festivalens skoleprogram, kan du i stedet kontakte os på telefon 33454738 
eller på mail info@buster.dk

Festivalcentrum

Normalt holder vi til på Tagensvej, men under festivalen rykker PIX ind til byen.
Fra den 27. september til den 10. oktober kan du derfor finde os i vores festivalencentrum i Cinematekets foyer. Her kan du komme forbi og få svar på dine spørgsmål om festivalen, hente dit filmpas eller din akkreditering, eller gå på opdagelse i vores programavis.

Festivalledelse:

Jacob Neiiendam, Festival Director
jacob@cphpix.dk
+45 3345 4749 

Program & events:

Niels Lind Larsen, Head of Programme
niels@cphpix.dk
+45 3345 4749

Casper Andersen, Programme & Venue Coordinator
casper@cphpix.dk
+45 3345 4749

Nikolai Schulz, Head of School & Family Programme
nikolai@cphpix.dk
+45 3345 4734

Sidsel Søgaard Spas, Producer | Head of Film & Media Literacy
sidsel@cphpix.dk
+45 3345 4749

Ditte Drehn, Event & Production Coordinator
ditte@cphpix.dk
+45 3345 4749

Kommunikation & marketing:

Sofie Bjerregaard, Head of Communication & Marketing
sofie@cphpix.dk
+45 3345 4730

Layout og grafisk design:

Studio C 

Hjemmeside

Granyon.com

CPH PIX Hovedkontor

Her bor vi udenfor festivalsæsonen:

CPH PIX
Tagensvej 85F
2200 København N
+45 3345 4749
info@cphpix.dk

Festivalcentrum

I hele festivalperioden holder vi til i vores festivalcentrum i Cinematekets foyer.

Cinemateket
Gothersgade 55
1123 København K

Åbningstider 27/09 - 07/10: 11:30 - 18:00
Åbningstider 08/10 - 10/10: 11:30 - 16:00